میز ناهارخوری

میز ناهارخوری

تاریخ میز ناهار خوری از همان ابتدای یونانی ها و رومی ها، تمدن هایی که برای عشقشان به ضیافت معروف مشهور هستند، تمام می شود. اغلب گفته شده است که طراحی مدرن موفقیت خود را نسبت به روندهایی که پیش از آن بوده است، مدیون می دانند و مبلمان نیز از این قاعده مستثنی نیست. با توجه به این، تعجب آور نیست که این دو امپراطوری جهان، کاتالیزور فرایند خلاقانه طراحی مبلمان اکتشافی را ارائه داده باشند.

در حالی که کلمه ‘table’ از واژه لاتین ‘tabula’ مشتق شده است. اولین مدل ها توسط مصری های باستانی مورد استفاده قرار می گرفتند. هرچند به لحاظ عملی استفاده کمی داشتند. تولد طرح های بهتر بیشتر با ظهور امپراتوری های اروپایی همخوانی داشت. که تأکید زیادی بر زندگی شاد و استفاده روزمره میز ناهار خوری چوبی داشت.

“میزهای ناهارخوری سنتی از طیف وسیعی از مواد مختلف، به ویژه چوب، سنگ مرمر یا فلز تشکیل شده است. به طور معمول توسط چهار پایه محکم با کشش X شکل و یا به طور متناوب ساخته شده اند. ” با گذشت زمان، رومیان مدل دایره ای را به ایتالیا معرفی کرد، اختراعی که همچنان به عنوان یک جایگزین محبوب برای میزهای ناهارخوری معمولی مستطیلی تحمل می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *